KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797153
nr 1479 7153
Sven Lundgren
(1919-1995), Sverige
Oljemålning, "Mötet". Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Sven Lundgren, svensk målare född i Höganäs 1919, död 1995 i Helsingborg.
Utrop:
300 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:15:12
Sven Lundgren
Läs mer om Sven Lundgren